Bizi takip edin

KANSERLİ İNSAN SAYISI NEDEN SÜREKLİ ARTIYOR?İngiltere'deki Ulusal Kanser Vakfı'nın gerçekleştirdiği bir araştırma, Batı'da çocuklarda görülen kanser vakalarının son 16 yılda yüzde 40 oranında arttığını ortaya çıkardı.

Tarih/Saat 05-09-2016 19:00:36 Son Değişiklik 05-09-2016 19:00:45 tarihinde yapıldı.
KANSERLİ İNSAN SAYISI NEDEN SÜREKLİ ARTIYOR?

İngiltere'deki Ulusal Kanser Vakfı'nın gerçekleştirdiği bir araştırma, Batı'da çocuklarda görülen kanser vakalarının son 16 yılda yüzde 40 oranında arttığını ortaya çıkardı.

İngiltere Ulusal Kanser Vakfı son 16 yılda özellikle 15 ila 24 yaşları arasındaki gençlerde görülen kanser vakalarının büyük hızla arttığının altını çizen araştırmacılar, hava kirliliği, kötü beslenme ve teknolojik aletlerden yayılan radyasyonun kanserin ortaya çıkmasında en önemli faktörler olduğunu belirtti.

Vatan'ın haberine göre; Araştırma ekibinin başındaki Bristol Üniversitesi'nden Profesör Denis Henshaw, kanser vakalarının artmasından ebeveynleri sorumlu tutarak, "Aileler birinci derecede sorumludur. Çocukların beslenme alışkanlıklarını kontrol etmeliler. Kötü beslenme zamanla kanseri de beraberinde getiriyor. Birçok obezite problemi yaşayan çocuk var. Bunların sebeci ailedir" diye konuştu. Çocukların kansere yakalanmaması için yapılması gerekenleri de sıralayan Profesör Henshaw, "Anne adayları hamilelik döneminde beslenmelerine dikkat etmeli.

ANNE ADAYI AZ KAHVE TÜKETSİN, ODALARDA TURUNCU IŞIK OLSUN

Özellikle işlenmiş etlerden uzak durmalı ve çok fazla kahve tüketmemeli, Hamile olup günde 3-4 fincan kahve içen anne adayları var, bu çok yanlış" diye konuştu. Çocuk odalarındaki aydınlanma sisteminin de önemine dikkati çeken Henshaw, "Çocuk odalarında kırmızı ya da turuncu ışıklar kullanılmalı. Kesinlikle beyaz ya da mavi ışıklardan kaçınılmalı" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: Habertürk