Bizi takip edin

KIŞ MEYVELERİYLE CİLT BAKIMIİşte sizler için hazırladığımız kış meyvelerinden maske tarifleri...

YayınlayanYayınlayan Tarih/Saat 16-12-2013 11:18:07 KategoriKategori Son Değişiklik 16-12-2013 11:18:07 tarihinde yapıldı.
KIŞ MEYVELERİYLE CİLT BAKIMI

Kış gelince cildimiz bakıma gereğinden fazla ihtiyaç duyar hem temizlemek hem de nemlendirmek artan yağlı yiyecek tüketiminin neden olduğu sivilceleri önlemek için önemlidir. Haftalık olarak uygulanan maskeler için de kış meyvelerinden yararlanarak son derece basit formüllerle cildinizi arındırabilir aynı zamanda canlılık kazandırabilirsiniz! İşte sizler için hazırladığımız kış meyvelerinden maske tarifleri;

Portakal Maskesi

Bir adet portakalın suyunu sıkın ve içinden 2 çay kaşığı miktarında alarak nemlendirici kreminizin içine karıştırın. Bu maskeyi yüzünüzde 10 dakika bekleterek haftada 2 kez uygulayın!

Elma Maskesi

Bir adet elmanın suyunu çıkardıktan sonra içine bir adet E vitamini kapsülü, 2 tatlı kaşığı polen ve 2 çay kaşığı yulaf unu ekleyip karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin ve haftada 2 kez uygulayın.

Limon Maskesi

2 çay kaşığı limon suyunu nemlendirici kremin içine karıştırıp yüzünüzde 5 dakika bekletin ve durulayın. Haftada iki kez uygulanabilir.

Nar Maskesi

Bir kahve fincanı nar suyu ve bir kahve fincanı elma sirkesini karıştırarak elde edeceğiniz karışımı pamuk yardımıyla cildinize sürebilir kalan karışımı 2 gün buzdolabında saklayarak kullanabilirsiniz.

Greyfurt Maskesi

Greyfurtun suyu ile maden suyunu karıştırıp yüzünüzü temizleyin, akne ve sivilce oluşumunu önlemekte birebir gelen bir maske türüdür.