Bizi takip edin

SU İÇME ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILIR?Gün içerisinde en az 2 litre su tüketmeye özen göstermeliyiz.

YayınlayanYayınlayan Tarih/Saat 27-12-2013 08:41:10 KategoriKategori Son Değişiklik 27-12-2013 08:47:36 tarihinde yapıldı.
SU İÇME ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANILIR?

Su vücudumuzdaki tüm sistemlerin, organların ve hücrelerin düzenli bir şekilde fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için gereklidir. Hücrelere besin ve oksijen taşıması, böbreklerden toksik maddelerin temizlenmesini sağlaması, vücut sıcaklığının düzenlenmesinde rol alması, besinlerin sindirilmesinde görev alması, bağışıklık sistemine destek olması ve eklemlerin kayganlığını sağlaması gibi birçok faydası vardır. Bu yüzden gün içerisinde en az 2 litre su tüketmeye özen göstermeliyiz. Eğer su içmek yerine gün içerisinde alternatif sıvı içecekleri tercih ediyorsanız suyu sevmenizi sağlayacak önerilerimizi okuyun:

  • Su şişeleri için tasarım alternatifleri artık oldukça geniş bu yüzden güzel bir cam şişe alarak çantanıza koyabilir, iş yerinizde masanızın üstünde bırakabilir böylelikle gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz.
  • Tatlandırın. Evet, suyun içerine bir adet elma, salatalık veya limon dilimleyerek suyun tadını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Pipetle deneyin. Sıvı içecekleri pipetle içmek gibi bir alışkanlığınız varsa suyu da pipet kullanarak içebilirsiniz. İçmeniz gereken 2 litrelik suyu hem hızlı hem de eğlenceli bir şekilde tamamlamış olursunuz.
  • Yaz –kış ılık su içemeyenlerdenseniz içine buz atarak daha keyifli hale getirebilirsiniz.
  • Her sabah uyanınca bir bardak su için. Sabahları uyandıktan sonra başucunuza bir bardak su koyun ve bunu alışkanlık haline getirin uyandıktan sonra su içerek güne başlamak sizi daha mutlu hissettirecektir.